Motivasyon

KENDİMİZİ TANIMAK

Tozu dumana katmak mı, tozu dumanı yutmak mı? 

Tarih iki tür insan kaydetti: Tarihi yapanlar ve tarihin malzemeleri.

Siz hangisi olacaksınız?

Hayatta ya tozu dumana katarsınız, ya da tozu dumanı yutarsınız. İnsan ya örs olur ya da çekiç. Kendi gelecekleri ile ilgili planları olmayanlar, 
başkalarının planlarına dahil olurlar. Amaçları olmayanlar amaçları olanlarındır. Çıkmazda olduğunuzu düşünüyorsanız ya bir yol bulun, 
-ya bir yol açın, ya da yoldan çekilin! 

Karıncalar mı daha güçlüdür, balıklar mı? 

Afrika’nın uçsuz bucaksız topraklarında ilkbahar yağışlarıyla oluşup, yaz sıcağında yok olan "geçici" göller bulunur. Bu göllerin oluşumuna tanık olan yerlilerin orijinal tespitlerinden biri şudur: "(gölde) Sular yükselince balıklar karıncaları yer, sular çekilince de karıncalar balıkları" Hayatta karınca yada balık olmanın aslında fazla önemi yok. çünkü kimin kimi yiyeceğini gerçekte "suyun hareketi" belirliyor. 
Gerçekçi ve idealist ol sevgili kardeşim!
Hayatı olduğu gibi kabul etmelisiniz, fakat kabul edebileceğiniz gibi olması için de çaba göstermelisiniz. 
Yatarak başarıya ulaşabilmenin tek yolunu biliyoruz! Yatarak başarıya ulaşan tek yaratık tavuktur! Sevmediğin işi daha iyi yap, inadına tabii! Başarı, sevdiğiniz işleri ne kadar severek yaptığınıza değil, sevmediğiniz işleri nasıl bir bilinçle yaptığınıza bağlıdır. 
Hemen şimdi yap! Zorluklar, zamanında yapmamız gerekip de yapmadığımız kolayşeylerin birikmesiyle oluşur. 
Gelecek de bir gün gelecek! Gelecek; güçsüzler için ulaşılmazlık, korkaklar için bilinmezlik, cesurlar için şanstır. On yıl sonra nasıl bir hayat yaşıyor olacaksın? 
Benim bütün ilgim geleceğe yöneliktir. Çünkü hayatımın geri kalan 
kısmını orada geçireceğim. 
Kendine egemen ol! Büyük insanların hayat hikâyelerini okurken, ilk zaferlerini kendilerine karşı kazandıklarını görmüşümdür. Hepsinde de özdisiplin başta geliyor. 
Zengin olmak için bir neden daha! 
Boş bir cüzdanı doldurmak, onun boşluğuna katlanmaktan daha kolaydır. 
İnsanı bir yere götüren rüzgarın yönü mü, yelkeni tutuş şekli mi? 
Rüzgârın nasıl estiği fark etmez. Farkı yaratan, yelkenlerinizi nasıl açtığınızdır. 
Dünyayı değiştirmeye en yakınındaki kişiden, kendinden başla! 
Dünyada düzeltebileceğiniz, daha iyi yapmayı başarabileceğiniz ilk ve son önemli kimse kendinizsiniz. 
İnandıklarını görenler, görmediklerine inananlar arasında çıkar, İnanç, göremediklerimize inanmaktır; bu inancın ödülü ise inandıklarımızı görmektir. Karakterli ve hareketli kal! Güzel düşün, iyi hisset, yanılma, aldanma. Ne varsa doğrudadır, doğruluk şaşar sanma. Daha fazlasını iste! Ulaşabileceğini  hissettiğin her şey sana aittir. Yapman gerekeni yap ve hemen şimdi yap! Süzülmek mi istersiniz, sürünmek mi? Zirvelerde kartallarda bulunur yılanlar da; ancak birisi oraya süzülerek diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok nereden ve nasıl geldiğinizdir. O zaman güzel kardeşlerim istediğiniz yere süzülerek gidin hepiniz ve unutmayın yarın geriye kalan hayatınızın ilk günü ,her gün daha cesur, daha umutlu ve daha özgüvenli olun göreceksiniz istediğiniz her şeyi elde edecek güç o güzel yüreklerinizde haydi o zaman yaşanacak bir hayat sizi bekliyor güzel günler ufukta gidin ve alın onları!


  • 16


  • 0


  • 9


  • 0


  • 0


  • 1


  • 0