Kişisel Gelişim

Hafta Sonu Hiçbir Şey Yapmadan Öylece Yuvarlanmak İsteyenlere Bir Teklifimiz Var

Hafta sonu hiçbir şey yapmadan öyle yuvarlanmak isteyenlere bir teklifimiz var. Beyni dinlendirmek için iyi bir fırsat olan hafta sonunda kitap okuyarak ruhunuzu da dinlendirin. İşte sizin için hazırladığımız kitap listesi:

1. Bir çırpıda okuyacağınız ve etkisinde kalacağınız kitap: Koku

Toplumu eleştiren Koku kitabı, 18. Yüzyıl Fransa’sını anlatıyor. Etkisinden uzun süre kurtulamayacağınız Koku, sizleri bambaşka bir dünyaya sürükleyecek. 260 sayfalık bu kitap bir solukta bitecek!


“Kokuların öyle bir inandırıcılığı vardır ki,sözden,gözle görmekten,duygudan,iradeden daha güçlüdür.Savılıp atılamaz bu inandırıcılık,soluduğumuz havanın ciğerlerimize işleyişi gibi,o da içimize işler,doldurur bizi,hepten ele geçirir,çaresi yoktur.”

2. Küçük Bir Çocuğun Dünyasını Tanımak İçin: Şeker Portakalı

Şeker Portakalı, sizlere küçük bir çocuğun dünyasını anlatacak. Yüreğinizin derinliklerine işleyecek olan bu kitap, sizlere farklı ve tertemiz bir hafta sonu yaşatacak, bizden söylemesi!“Daha çok anlat” dedim.
“Hoşuna gidiyor mu?”
“Çok. Elimden gelse seninle sekiz yüz elli iki bin kilometre hiç durmadan konuşurdum.”
“Bu kadar yola nasıl benzin yetiştiririz?”
“Gider gibi yaparız.” 

3. 116 Sayfalık Serüven: On İki Gezici Öykü

Kolombiyalı ünlü yazar Gabriel García Márquez’den geriye kalan müthiş eserlerden biri. Farklı zaman dilimlerinde aklına gelen konuları not alan Márquez, fark etmeden tüm konuları ayrıntılı biçimde not ettiğini görmüş. Ve sonra ortaya böyle muazzam bir eser çıkarmış. Okuyun, okutun!“Ölümün bir daha asla dostlarla birlikte olamamak demek olduğunu ancak o zaman anlayabildim.”

4. Bir klasiktir ama hafta sonunu taçlandırır: Kürk Mantolu Madonna

Son zamanlarda adı çok sık duyulan bir romandır. Sosyal medyada adına en çok paylaşım yapılan kitapların başında gelir. Kıymetli edebiyatçı Sabahattin Ali’nin kendisi gibi kıymetli olan anlatımı, hafta sonunun keyfini doruklara çıkarır.


"Kafamın içinde ona söylenecek uçsuz bucaksız şeyler bulunduğunu hissediyordum, senelerce söylense bitmeyecek şeyler."

5. Bir başyapıt: Hayvan Çitfliği

Devrimi yolundan saptırarak, diktatörlük sistemi kuran toplumu eleştiren roman sizleri çok şaşırtacak. Çünkü başkahramanlarımız hayvanlar! 160 sayfalık bu dev yapıt sizleri her sayfasında çok daha fazla şaşırtacak. Okumayan kalmasın!“Bütün hayvanlar eşittir ama bazı hayvanlar öbürlerinden daha eşittir.”

6. Hafta sonu aylaklığı için: Aylak Adam

Türk Edebiyatı’ndaki farklı eserlerin arasına adını yazdıran bir romandır, Aylak Adam. Zor bir karakteri anlatan roman hafta sonu “aylaklığı” için birebir.“Bunca lüzumsuz eşya vardı da, neden en gereken, bir sigara küllüğü yoktu. Kadınlar da böyleydi. Dünyada gereğinden çok kadın vardı ama, yalnız bir teki yoktu.”

7. Güçlü bir anlatım güçlü bir hafta sonu: Dönüşüm

Anlatımı en güçlü yazarlardan biri olan Franz Kafka “Dönüşüm” adlı eseri ile gönlünüzde yine, yeniden taht kuracaktır. Burjuvazi kesimin aile ilişkilerini anlatan 120 sayfalık bu eser, kitaplığınızın en güzel köşelerinden birini hak ediyor diyebiliriz.


“Yine bir boşluğa yanıt vermekteyim; ama yanıt vermek konuşmakla olabilecek bir şey, yazarak bir deneyim kazanmıyor insan, olsa olsa mutluluk nedir, sezer gibi oluyor.”

Mutlu hafta sonları ve iyi okumalar dileriz!

Bir Pazartesi İnsanı


  • 16


  • 0


  • 0


  • 0


  • 0


  • 0


  • 0