Kampüsten Haberler

BOĞAZİÇİ WOMEN LEADERS SUMMIT 8 MART’TA TÜRKİYE’NİN LİDERLERİNİ BİR ARAYA GETİRİYOR!

BOĞAZİÇİ WOMEN LEADERS SUMMIT 8 MART’TA TÜRKİYE’NİN LİDERLERİNİ BİR ARAYA GETİRİYOR!
 
Türkiye’nin en prestijli zirvelerine ev sahipliği yapan Boğaziçi Üniversitesi, zirvelerine bir yenisini daha ekleyerek Boğaziçi Women Leaders Summit’i gerçekleştiriyor.  
 
Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin adı altında ilk defa düzenlenecek olan Boğaziçi Women Leaders Summit, ilham veren hikayeleriyle adından söz ettiren liderleri 8 Mart 2018 Perşembe günü Albert Long Hall’de buluşturuyor.
 
“Inspiring Women Stories” teması ile fark yaratan kadınların hikayelerine değinilecek, iş dünyasındaki kadınların başarı ve motivasyon sırlarına yer verilecek, liderlik kavramı ele alınacak ve günümüz kadın liderlerinin geleceği nasıl şekillendirdiklerinden bahsedilecektir. Geleceğin kadın liderlerine yol göstermeyi amaçlayan zirvede, kurum ve kişilerden talep edilen katılım bedelleri ile BÜVAK bünyesinde burs fonu oluşturulacak, Boğaziçi Üniversitesi kadın öğrencilerine “Başarı Bursu” verilecektir.   
 
Boğaziçi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Naz Zeynep Atay'ın açılış konuşması ile başlayacak programda Facebook Türkiye Direktörü Derya Matraş, sanatçı Nil Karaibrahimgil, tasarımcı Arzu Kaprol, Egon Zehnder Türkiye Genel Müdürü Murat Yeşildere, yazar İdil Türkmenoğlu ile Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin liderleri yer alacaktır. Toplumsal cinsiyet eşitliği ve Türkiye’nin kadın hareketi ile bugünün sorunları gündeme getirilecek, yönetim kurulunda kadın profiline olan bakış açılarından bahsedilecek, başarılı bir kadın lider ve rehber olmak için mentor ve mentee ilişkilerinin önemi vurgulanacak ve kadın girişimcilerin ilham veren hikayeleri ile genç kadınların kendi fırsatlarını yaratmasındaki ipuçlarına değinilecektir.
 
Kadın liderlerin sektördeki değerini ve yarattıkları farkları, yenilikçi yaklaşımlarla harmanlayıp Türkiye’nin liderlerinin yer alacağı zirvemizin katılımcıları, geleceğin kadın liderlerine de destek olma fırsatı yakalayacaklardır.


  • 16


  • 0


  • 5


  • 0


  • 0


  • 0


  • 0